En Pahalı Araba Markaları – Firmalar

Dünyanın en pahalı 10 araba markasını yazımızda bulabilir. Aynı zamanda bu araçların fiyatlarını öğrenebilirsiniz. Hayatımızı oldukça kolaylaştıran arabalar, yıllar içerisinde ana amacı ile birlikte yaşam tarzına yönelik evrim geçiren aynı zamanda keyif veren bir kimliğe büründü.

En Pahalı Araba
En Pahalı Araba

Böylece arabaların amaçları ve formları da değişime uğradı. Lüksün sınırlarını bir hayli zorlayan dünyanın en pahalı arabalarını sizin için derledik.

1.Aston Martin Vulcan

James Bond’un efsanevi arabası olarak bilinen bu araba, bir İngiliz aracıdır. Arabanın fiyatı ise 2,4 milyon sterlin. Bu da yaklaşık olarak 18 milyona denk geliyor. Dünyada yalnızca 24 tane üretilen Aston Martin Vulcan aynı zamanda 820 beygirlik bir motora sahiptir.

2.Bugatti Chiron

Aerodinamik yapısı göz önünde bulunduran araç oldukça estetik görünümlüdür. Model, savrulma ve sarsılmayı minimum düzeye indirmiş bir araçtır. Dünya üzerinde sınırlı sayıda üretilen Bugatti Chiron yaklaşık olarak 2,5 milyon civarı.

3.Ferrari F60 Amerika

Amerikan tarzı göz önünde bulundurularak üretilen ve bir İtalyan devi olan Ferrari F60 Amerika, 60 yılların tarzını yansıtır. Aracın fiyatı ise yaklaşık olarak 2,5 milyon dolar.

4. Pagani Huayra BC

2.6 milyon dolar fiyatı olan Pagani Huayra BC dünyanın en pahalı araba markaları arasında yer almaktadır.

5. Ferrari Pininfarina Sergio

Yıllardır pek çok araca imza atan Ferrari, aynı zamanda dünyanın en pahalı arabalarını da üretiyor. Araç 4.3 milyon Euro’luk bir fiyata sahip. Fiyatının bu kadar yüksek olmasının en önemli sebebi ise bu araçtan dünya üzerinde yalnızca 6 adet üretilmiş olmasıdır.

6. Bugatti Veyron

En estetik görünümlü araçları tasarlamayı başaran Bugatti Veyron serisi 3.4 milyon dolarlık bir fiyata sahiptir. Araç 1109 beygir gücüne sahip.

7. W Motors Lykan

Bu araç için Birleşik Arap Emirliklerinde tasarlanan en pahalı araç diyebiliriz. 3.4 milyon dolar değerindeki bu araç 780 beygirlik bir motora sahiptir.

8. Lamborghini Veneno

4.5 milyon dolarlık fiyatı olan araç, en şık spor araçlardan biridir.

9. Koenigsegg CCXR Trevita

Estetik harikası bir isveç aracı olan Trevita, 4.8 milyon dolar değerinde ve 2.9 saniyede 100 km hıza ulaşabilmektedir.

10. Mercedes Benz Maybach Exelero

700 beygirlik motor gücü olan Mercedes Benz Maybach Exelero, 8 milyon dolar fiyatı ile dünyanın en pahalı araçlarının başında gelmektedir.

İlgili Gönderler

2021 - www.firmablogum.com © | web sitesi fiyatları : Seotasarim.net