Dünyanın En Büyük Teknoloji Şirketleri

Dünyanın en büyük teknoloji şirketleri, genel olarak hepimizin tanıdığı ve günlük yaşamda ihtiyaç duyduğu şirketlerdir. Teknoloji şirketleri dünyanın en büyük ve en çok kazanan teknoloji şirketleri arasında yer almaktadır.

Dünyanın En Büyük Teknoloji Şirketleri
Dünyanın En Büyük Teknoloji Şirketleri

Dünyanın En Büyük Teknoloji Firmaları

Teknolojiyi en iyi ve en verimli şekilde kullanan bu şirketler, gelişen teknoloji ve bağımlılıkla her geçen gün bir adım öne çıkmaktadırlar.

Apple

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinde Apple’ı görmemek imkansız. Merkezi Kaliforniya’da olan Apple’ın; Iphone, İPod, IPad ve Mac gibi ürünleri mevcuttur. Tüketici elektronik ürünleri, kişisel bilgisayar tasarımı ve bilgisayar yazılımı yapan Apple, piyasa değeri 586 milyar dolardır.

Google

En iyi teknoloji şirketleri arasında bulunan ve piyasa değeri 500 milyar dolar olan Google, arama motoru olarak dünya genelinde hizmet vermektedir.

Microsoft

Merkezi Washington’da olan yazılım ve bilişim üzerine teknoloji ürünleri üreten Microsoft, Office programlarının üreticisi olarak tanınmaktadır. Dünyanın en büyük teknoloji şirketleri arasında yer alan şirketin değeri 407 milyar dolardır.

Facebook

Dünyanın en çok kullanıcıya sahip sosyal medya araçlarından biri olan Facebook, aynı zamanda hayatımıza giren ilk sosyal medya araçları arasında yer almaktadır. Şirketin piyasa değeri 314 milyar dolardır.

Amazon

Amazon, dünyanın en alışveriş şirketi olarak bilinmektedir. Online alışveriş yapabileceğiniz şirketin merkezi, Amerika’nın Seattle eyaletidir. Dünyanın hemen her yerine ürün gönderimi yapan sitenin piyasa değeri de 292 milyar dolardır.

Alibaba

Çin merkezli online satış sitelerinden biri olan Alibaba, büyük bir e- ticaret sitesidir. Piyasa değeri 200 milyar dolar olan şirket, dünya geneline ürün gönderimi yapan büyük bir online alışveriş sitesidir.

Oracle

Amerika merkezli olan şirket bilgisayar yazılımları ve teknolojileri üzerine kurulmuştur. Dünyanın en iyi yazılım şirketleri arasında olan şirketin piyasa değeri 168 milyar dolardır.

Samsung

Samsung firması; cep telefonu, bilgisayar ve harddisk alanında ön çıkan ve dünya genelinde herkes tarafından bilinen bir şirkettir. Şirketin değeri 161 milyar dolardır.

Intel

İşlemci, SSD, modem, bluethoot gibi ürünleri dünyaya tanıtan intel, piyasa değeri 154 milyar dolardır.

IBM

Dünyanın en büyük teknoloji şirketleri arasında bulunan IBM’nin piyasa değeri ise 142 milyar dolardır.

2 yorum

İlgili Gönderler

2021 - www.firmablogum.com © | web sitesi fiyatları : Seotasarim.net