Dünyanın En Büyük İnşaat Firmaları

Dünyanın en büyük inşaat firmaları arasında yer alan şirketlerin, dünya genelinde birçok büyük projeyi yaptıkları görülmektedir.

Dünyanın En Büyük İnşaat Firmaları
Dünyanın En Büyük İnşaat Firmaları

Son yıllarda inşaat sektöründe hızlı bir sıçrayış meydana gelmiştir. Dünyanın en büyük inşaat firmaları gerek kendi ülkelerinde gerek dış ülkelerde başarılara imza atan, büyük projeler tasarlayan, geliri yüksek firmalardır.

Laing O’Rourke

Şirket, İngiliz merkezlidir. Son yıllarda yüksek profilli projelere imza atmayı başaran şirket Abu Dabi’deki Al Raha Sahili, Ascot Hipodromu, Heathrow havalimanı gibi devasal projeleri inşa etmiştir.
Kiewit

ABD eyaleti Nebraska merkezli olan Kiewit, dünya üzerinde ve Amerika’da birçok büyük projelere imza atmış ve dünyanın en büyük inşaat firmaları arasına girmayi başarmıştır.

Balfour Beatty

Adından da anlaşılacağı üzere şirket George Balfour ve Andrew Beatty tarafından kurulmuştur. 1909 yılında kurulan çok uluslu şirket, dünyada 80’den fazla ülkede projeler yapmakta ve on binlerce kişi istihdam etmektedir. Şirketin merkezi Londra’da bulunmaktadır.

Skanska

Alt yapı, konut ve ticari alanlarda faaliyetler gösteren en büyük inşaat firmaları arasında bulunan Skanska, İsveç merkezli bir inşaat firmasıdır. 50 binin üzerinde çalışanı bulunan şirket özellikle Amerika Birleşik Devletlerinde büyük projelere imza atmıştır.

Hochtief

Bir Alman şirketi olan Hochtief genellikle alt yapı faaliyetlerine yönelen bir şirkettir. Yaklaşık olarak 80 bin kişi istihdam eden şirket genellikle Amerika Birleşik Devletlerinde faaliyet göstermektedir.

Bechtel

Amerika’nın en büyük şirketleri arasında olan Bechtel, sayısız birçok büyük projeye imza atmıştır. Bunlardan en çok bilinenleri; Hoover Barajının tamamladığı projeler, Big Did Merkez Arter Projesi, Trans Alaska Boru Hattı Sistemi en çok bilinen projeleri arasında yer almaktadır.

Grupo ACS

1997 yılında kurulan, nispeten genç sayılan Grupa ACS bir İspanyol şirketidir. Birçok gökdelen ve büyük projeler yapan şirketin en bilinen projeleri; Torre Espasio gökdeleni Torre De Cristal gökdeleni ve Portekiz’de bulunan Alqueva Barajıdır.

PowerChina

PowerChina dünyanın ve Çin’in en büyük inşaat şirketlerinden biri olma özelliğine sahiptir. Uluslararası nitelikte projelere imza atan şirket, özellikle alt yapı alanında sayısız projeye imza atmıştır. Şirket 135 binden fazla kişiyi istihdam etmektedir.

Bouygues

Bir Fransız şirketi olan Bouygues, özellikle yol yapımında uzmanlaşmıştır. Alt yapı ve inşaat alanında ilerlemiş olan şirket birçok büyük projede imzası bulunmaktadır.

Vinci

Fransız şirketi olan Vinci, yüksek profili olan büyük çaplı projeleri yapan bir şirkettir. Fransa’nın ulusal stadyumunu inşa eden şirket, dünyada faaliyet gösteren inşaat şirketleri arasında yer alır.

İlgili Gönderler

bolu hurdacı

Bolu Hurdacı

Bolu Hurdacı: her türlü hurda metal alım satımı yapan güvenilir bir esnaf. Bolu'da hurdacı arıyorsanız, Hasan Dağlı Hurdacılık olarak yerinde kabul ve adresten teslim metal hurda alım hizmeti vermektedir.

2021 - www.firmablogum.com © | web sitesi fiyatları : Seotasarim.net